اندر : ما از هرگونه همکاری برای مبارزه با تروريزم استقبال می‌کنیم
23-03-2021
 
در حالی که بر اساس توافق حاصل شده بین ایالات متحده و طالبان زمان کمی تا خروج همه نیروهای خارجی از افغانستان باقی مانده است ، ایالات متحده و ناتو هنوز اعلام نکرده اند که چه زمانی خروج خود را از افغانستان کامل می کنند. 
 
در مورد خروج نیروهای خارجی از افغانستان ، شورای امنیت ملی افغانستان می گوید که جنگ اکنون فقط  علیه افغان ها صورت گرفته است و حکومت از هرگونه همکاری در مبارزه با تروريزم استقبال می کند.
 
مولوی رحمت الله اندر ، سخنگوی شورای امنیت ملی ، امروز 2021- 03-23 گفت که خارجی‌ها پس از توافق طالبان با امریکا در دوحه خارجی ها در افغانستان در امن هستند ، اما افغان‌ها هنوز هم کشته می شوند.
 
وی گفت: "جنگ در این کشور متمرکز بر افغانها و نیروهای امنیتی است و حداکثر نود و شش درصد دفاع مربوط به نیروهای افغان است. ما یک وظیفه دائمی و ملی در محافظت از سرزمین و مردم خود داریم."
 
به گفته اندر ، اگر جامعه جهانی ، ایالات متحده و هر کشور دیگری در مبارزه با تروریزم با افغانستان همکاری کنند ، افغانستان از آن استقبال می کند.
 
شورای امنیت این بیانه‌ را در حالی می‌دهد که امروز نشست امور خارجه‌ سازمان ناتو دایر میگردد ، و در این نشست ماموریت ناتو و چی‌گونه‌گی توافق بحث و توافق می‌شود.
 
 
 
 
ورود به سیستم
کاربر
رمز عبور
  ثبت
عکس
 
پیش بینی آب و هوا