وزیر داخله‌ی کشور: تطبق قانون خط سرخ است
21-03-2021
 
حیات الله حیات سرپرست وزارت داخله‌ی کشور گفت هیچ کس بالاتر از قانون نیست و اجرای آن برای دولت خط سرخ است.
 
حیات الله حیات دیروز و امروز ، 2021-03-21 ، رسماً کار خود را آغاز کرد ، در اولین روز سال جدید ، همراه با برخی دیگر از مقامات وزارت ، به خیابان های کابل آمد و در مناطق مختلف گشت‌زنی کرد.
 
وی همچنین از پوسته های  امنیتی مختلف در کابل بازدید کرد و از نزدیک به نگرانی ها و پیشنهادات پُلیس گوش فرا داد.
 
وی بر اهمیت نقش پُلیس در اجرای قانون تأکید کرد و گفت که روابط بین مردم و پُلیس باید بر اساس احترام متقابل باشد و هدف باید زمینه سازی برای اجرای قانون برای تأمین نظم عمومی باشد.
 
وی همچنین به پُلیس از پشتیبانی کامل خود اطمینان داد و توصیه کرد که پُلیس در اجرای قانون به مصلحت هیچ کس عمل نکند ، زیرا هیچکس بالاتر از قانون نیست و همه با او برابر برخورد می کنند.
 
وی گفت: "اجرای صد درصدی قانون بر عهده ما است و ما اجازه هیچ معامله ای در این زمینه را نخواهیم داد و کسانی که در این کار کوتاهی کنند با برخورد قانونی روبرو خواهند شد."
 
وی همچنین شاهد مراسم بهار و جشن های نوروزی در زیارتگاه کارت سخی در کابل بود.
 
سرپرست وزارت امور داخله با تشکر از اقدامات شدید امنیتی در کابل از پُلیس و سایر نهادهای امنیتی گفت که هرگونه سو رفتار با پُلیس و نقض حقوق آنها تحت هیچ شرایطی قابل تحمل نخواهد بود.
 
حیات الله حیات همچنین از بیمارستان 300 بستر  ANP در کابل بازدید کرد و از پُلیس های زخمی جویا احوال شد.
 
حیات الله حیات به عنوان سرپرست جدید وزیر کشور منصوب شد و جایگزین مسعود اندرابی شد و دیروز رسماً وظیفه‌ی خود را آغاز کرد.
 
وی در مراسم تحلیف قول داد که سخت تلاش خواهد کرد تا علاوه بر مبارزه با فساد ، اصلاحاتی را نیز در وزارت ایجاد کند.
 
 
 
 
ورود به سیستم
کاربر
رمز عبور
  ثبت
عکس
 
پیش بینی آب و هوا